2018-2019 Bülten - 3

OKULUMUZDA BU HAFTA                                                                                  
BÜLTEN 3 -  12 Ekim 2018
BEDEN EĞİTİMİ
Metin Kutusu: MÜZİK dersinde Altıncı sınıflarla bu hafta müzik dersinde melodikayla İzmir Marşı’nın çalınışı öğrenildi.Derslerimize okul eşofmanları ve spor ayakkabı ile gelinmesi ve öğrencilerin yanlarında (sağlık açısından) yedek kıyafet bulunması gerekmektedir.
Havuz derslerimiz için gereken  raporların tamamlanmasını ve havuza giremeyecek öğrencilerimizi velilerimizin tarafımıza yazı ile bildirmelerini rica ediyoruz. 
 

YARDIMCI DERS & İNGİLİZCE KİTAPLARI
 
Yardımcı Ders Kitapları  ve İngilizce kitaplarının satın alma işleminin 19 Ekim tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir. Bu tarih sonrası kitaplar iade edilecektir.
 

Metin Kutusu: SOSYAL BİLGİLER DERSİNDE 7. Sınıflar Teknolojinin Yararları Ve Zararları konusunu beyin fırtınası tekniği ve drama yöntemiyle öğrendiler.
FEN BİLİMLERİ ve FİZİK dersinde 7. Sınıflarda 1. Ünite bitirildi ve test çözerek pekiştirildi.8. Sınıflar ile mutasyon ve modifikasyon öğrenildi. Günlük hayattan örneklerle pekiştirildi. 9. Sınıflarla skaler ve türetilmiş büyüklükler , 10. Sınıflarda OHM yasası, 11. Sınıflarla “nehirde hareket” ve 12. Sınıflarla eğimli virajlarda çembersel hareket işlendi, sorularla pekiştirildi.
REHBERLİK SERVİSİ 2018-2019 Okul Öğrenci Meclisi seçim çalışmaları başladı. Haftaya sınıf temsilcileri seçimi yapılacaktır. Ekimin son haftası meclis başkanı seçilecektir. Başkan adayları haftaya propaganda çalışmalarına başlayacaklar. Yeni meclis döneminin tüm öğrencilere hayırlı olması dileklerimizle...
AKIL OYUNLARI Anasınıfı küçük yaşlarla BLOCK BUDDIES devam ederken, anasınıfı büyük yaş-1. ve 2. sınıflarda PATTERN PLAY heyecanı başladı. 3-4-5-6-7 ve 8. sınıflarda ise KLASİK TANGRAM'a keyifle devam edildi.
3-A SINIFI bu hafta boyunca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına hazırlık amacıyla öğrencilerimize Cumhuriyet Bayramı ile ilgili şiirler dağıtıldı.  Öğrencilerimizin şiirleri sesli ve ezbere okumaları için denemeler  yapıldı. 4. Sınıf öğretmeni ve öğrencileri ile birlikte 3. Katta Cumhuriyet konulu pano çalışması yapıldı.
4 – A SINIFI 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na günler kala panomuz öğrencilerimizle birlikte hazırlandı. "Cumhuriyet şiiri", "Cumhuriyet ne demektir?" adlı bilgilendirici başlıklar ve Cumhuriyetle ilgili görsellere yer verildi. Fen bilimleri dersinde ise Dünya'mızın dönme ve dolanma hareketlerini fark eder kazanımına uygun sınıf içi drama yapıldı.
ANASINIFI mavi - sarı renk kavramları öğrenildi. Sayılardan 1,2,3, rakamları, değerler eğitimi "mutlulukla” ilgili duygu kartları hazırlandı. “Bizi neler mutlu eder ?” konulu beyin fırtınası etkinliği yapıldı.  Hayvanları koruma haftası nedeniyle “KEDİ EVİ” ve hayvan taklitleri drama çalışması yapıldı, BÜYÜK YAŞ grubu ile İLKÖĞRETİME HAZIRLIK çalışmaları kapsamında “E” sesini tanıdık. Kavram çalışmalarında bu hafta: sesli-sessiz, büyük-küçük, aynı-farklı-benzer, temiz-kirli, öğrenildi. Temizlikle ilgili eğitim slaytı izlendi. Konuyla ilgili sohbet etkinliği yapıldı. Sanat etkinliklerinde: hayvan maskeleri ve sonbahar temalı etkinlikler yapıldı. Scamper etkinlikleri yapıldı. Fen ve doğa etkinliği olarak: Yağmur nasıl oluşur? deneyi yapıldı.
GÖRSEL SANATLAR 10.sınıflarda çizgi, geometrik formlar, oran -orantı, ışık gölge, kompozisyon kurma karakalem obje çalışmasına devam edildi.
TARİH 9. Sınıf ➡ Tarihe yardımcı bilim dalları, uğraş alanları örneklerle somutlaştırıldı. 10. Sınıf ➡ Türklerin Anadolu coğrafyasındaki yerleşme faaliyetleri Anadolu Türk siyasi birliğinin sağlanma mücadelesi çerçevesinde ele alındı. 11. Sınıf➡ Kanuni Sultan Süleyman dönemindeki gelişmeler, Sokullu dönemi siyasi olayları ve sonraki dönemlere etkileri karşılaştırmalı olarak incelendi. 12. Sınıf ➡ İslamiyet Öncesi Türk kültür uygarlığı, "vatan sevgisi" ve "bağımsızlık olgusu" çerçevesinde Türklerin nasıl devlet kurdukları ve siyasi teşkilatlanmada sosyal yapının etkileri ele alındı.
TÜRKÇE – EDEBİYAT 5. Sınıf Türkçe dersinde atasözü ve deyimler konusuna başlandı.
8. Sınıf Türkçe dersinde isim fiil ve sıfat fiil konuları bitirildi.
9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı dersinde hikâye konusuna başlandı.