2018-2019 Bülten -1

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diliyoruz.
 
Öğrencilerimiz yeni yıla büyük bir hız ve heyecanla başladı. Biz de aynı heyecanı paylaşarak bültenimizin ilk sayısını yayımlıyoruz.
 
Bundan böyle her Cuma okulumuzdan haberler içeren bir haftalık bülten alacaksınız. 
 
Bültenlerimizde, okulla ilgili duyurular, gezi ve törenlerle ilgili bilgiler, yazılı ve etüt programları, derslerde işlenen konular ve yapılan aktiviteler haftalık olarak yer alacaktır. (Bültenlerimizi öğrencilerimiz aracılığıyla gönderiyoruz, bu nedenle size ulaştığından emin olmanızı rica ediyoruz.) Bültenimiz ayrıca www.cagriegitim.com.tr internet sitemizde Haftalık Bültenler linkinde her Cumartesi yayınlanacaktır.
 
Bültenimizle ilgili soru, görüş ve önerileriniz için 0553 134 08 99  numaralı telefonu arayabilirsiniz.

DUYURULAR                                                             
  • Öğrencilerimizin başarısını en üst seviyeye çıkarmak için bir an önce okul-aile iletişimini sağlamayı amaçlıyoruz.
Bu iletişimin ilk etabı olan İLKOKUL KADEMESİ VELİ TOPLANTIMIZ, 29 Eylül Cumartesi günü  11.00 – 14.00 saatleri arasında düzenlenecektir. 
Lütfen eksiksiz katılım göstererek veli-okul iletişimini kurmamızda bize yardımcı olun.
 
  • Bildiğiniz gibi Beden Eğitimi derslerimizde Yüzme branşını da öğretiyoruz. 
YÜZME HAVUZUMUZ periyodik olarak temizlenir ve uygun sıcaklıkta ısıtılarak öğrencilerimizin kullanımına sunulur. 
Her iki haftada bir yapılacak yüzme derslerimizin programı ekte sunulmuştur.
Havuzu kullanacak öğrencilerimizin Hepatit B (HBsAg) kan testi, tam idrar tahlili ve mantar incelemesi yaptırmaları gerekmektedir. Bu testlerin bir an önce tamamlanmasını rica ediyoruz.
 
  • Bu hafta sonu (29 Eylül Cumartesi) ders yapılmayacaktır. ETÜT PROGRAMI, KULÜP ÇALIŞMALARI ve KIŞ OKULU PROGRAMI ile ilgili sizlere ilerleyen günlerde bilgi verilecektir.
 
  • Derslerin düzenli şekilde işlenebilmesi için DERS KİTAPLARININ bir an önce tamamlanması gerekmektedir. Ders kitaplarını okulumuz Muhasebe Biriminden satın alabilirsiniz..
 
 
  • Öğrencilerimize verilen Cuma namazı izin dilekçeleri, sosyal medya ve gezi izin dilekçelerinin doldurularak Pazartesi günü  bize iletilmesini rica ediyoruz.
 
OKULUMUZDA BU HAFTA
  • İlköğretim haftası okulumuzda büyük coşku ile kutlandı.
  • 24 Eylül akşamı velilerimizin katılımıyla İngilizce Eğitim Programımız tanıtıldı. Üç yıl içinde tüm öğrencilerimizin İngilizcede Anadil seviyesine ulaşabilmesi için uygulanacak yöntem ve teknikler anlatıldı.  
 
Tarih : 9. Sınıflarda örneklerle tarihin tanımı yapıldı ve neden tarih dersi gördüğümüz , günümüz ile bağdaştırılarak anlatıldı. 10. ve 11. Sınıflar ile  Öğrencilerimizin tarih dersine yönelik algıları  tespit edildi. Müfredatta yapılan değişiklikler ve hangi konuların işleneceği konusunda bilgilendirme yapıldı. 12. Sınıf öğrencileri ile  TYT ve AYT sınavlarında tarih dersinden hangi konuların çıkacağı ve önemleri belirtilerek sınava yönelik motivasyon çalışması yapıldı.
 
 
TÜRKÇE : 6-A sınıfı ile sesli okuma tekniğiyle “Bu da Benim Öyküm” metni okundu ve kelime dağarcığını geliştirecek sözlük çalışmaları yapıldı. “Arıyorum” adlı şiir okundu ve kelime gruplarını öğretmeye yönelik oyun oynatıldı. 7-A sınıfı ile “Bir Dünya Düşünüyorum” şiiri okundu ve sözlük çalışması yapıldı. “Çiçek Dürbünü” adlı metin okundu, bulmaca tekniğiyle kelimelerin anlamları öğretildi ve söz sanatlarını buldurmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirildi.
OKULUMUZDA BİR YENİLİK :
 ZEKA OYUNLARI DERSİ
Okulumuzda Akıl oyunları derslerimiz başladı. Akıl Oyunları; öğrencilerin görsel algı, düşünme becerisi ve üretkenliğini desteklemesi yönüyle önemli bir yere sahiptir. Öğrencilerimiz her oyunda yeni bir teknik ve taktik geliştirerek problem çözme becerilerini, strateji geliştirme yönlerini, görsel & işitsel & psikomotor becerilerini geliştirmektedirler. Bu hafta SKİPPİTY oyununu zevkle oynadık. 
REHBERLİK BİRİMİ : Rehberlik servisi tanıtım semineri yapıldı. Öğrenci tanıma anketi uygulandı.
FEN B. – FİZİK : 7. Sınıflarla gökcisimlerini öğrendik. Yıldız oluşumunu keşfettik. Gökbilimcileri tanıdık,
9.,10., 11. Sınıflarda ilk üniteye giriş yaptık ve 12. Sınıflarda TYT konularında devam edildi. Basınç, madde ve özellikleri konuları görüldü.
FEN B – KİMYA :  8-A sınıfı ile Fen Bilimleri dersinde  mevsimler ve hava olayları & DNA ile yapısı incelendi. Öğrenciler üzerinde DNA modelleme etkinliği yapıldı.
MÜZİK DERSİ 9-A  sınıfında ezgisel hafızayı ve ritimsel hafızayı güçlendirmek için, Çeşitli oyunlarla drama çalışmaları yapıldı. 
 
GÖRSEL SANATLAR DERSİ  9.SINIF öğrencilerine, Geleneksel Türk El Sanatlarımızda bulunan Çini sanatının tarihi anlatıldı. Bitkisel motiflerimizden hatai  ve penç motifi ile tasarım yapılmaya başlandı.
HAZIR BULUNUŞLUK SINAVI : 3.sınıftan başlayarak her sınıf için Hazır Bulunuşluk Sınavı uygulandı. Sınav sonuçları KOÇ ÖĞRETMENLERİMİZ tarafından sizlerle birlikte değerlendirilecek, sonuçlara göre çalışmalara başlanacaktır.
MATEMATİK 9-A sınıfı ile MANTIK konusu devam edildi. 10-A sınıfında faktöriyel ve permütasyon konularına başlandı. 11- A sınıfı ile önermeler ve niceleyiciler konusuna başlandı

1. Sınıf Öğrencilerimiz okulun ilk iki haftasında her sabah ders öncesi sabah sporu yaparak derse daha canlı başladılar. Çizgi çalışmalarıyla yazıya hazırlık yaptılar. E bebeğim eeee eeee diyerek bebeklerini uyuttular. E sesini tanıdılar ve bunu yazıyla pekiştirdiler. E yi yalnız bırakmadılar ve L sesiyle tanıştılar. El ele verdiler, el hecesi oluşturuldu, sınıfa el izlerini bıraktılar.